Atrakcje w okolicy

molomiedzy

Zobacz, co warto zobaczyć..

To tylko nieliczne, lecz warte uwagi..

Bez wątpienia największą atrakcją naszej urodziwej okolicy jest piękna, długa plaża przy morzu oraz molo, na którym w wielu różnych miejscach napić się można pysznej kawy oraz spróbować przysmaków okolicy. Ale atrakcje naszego miasta nie kończą się jedynie na morzu! W niewielkiej odległości od naszego hotelu znajduję się gabinet figur woskowych, idealne do zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Dla naszych najmłodszych odwiedzjących świetnymi miejscami do zabawy i nauki są również planetarium, oceanarium oraz park miniatur, które dostarczą im wiele rozrywki oraz odrobinę wiedzy. Dla pasjonatów aktywnego wypoczynku polecamy pola golfowe w samych Międzyzdrojach i okolicy. Mamy też dla Was nowość, jaką jest nowa, w tym momencie budowana droga rowerowa na trasie Międzyzdroje- Świnoujście.

Jeżeli ktoś jest miłośnikiem historii i wyruszył w nasze strony po coraz to nowsze i lepsze doświadczenia bez wątpienia się nie zawiedzie! Dla takich osób idealne będzie Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Twierdza w Świnoujściu oraz festiwal wikingów w Wolinie, którego nie można przegapić! Po takim zwiedzaniu, wrażenia pozostaną niezapomniane. Jeżeli ktoś natomiast nie rusza w naszych stronach mocnych wrażeń a tylko spokojnych ciekawych miejsc do zobaczenia mamy dla Niego latarnie w Świnoujściu, Promenadę Gwiazd w Międzyzdrojach z odciskami dłoni sławnych osób, Aleję Gwiazd, Kościół św. Piotra Apostoła w naszym mieście oraz oczywiście molo o długości prawie 400 metrów, które pełni również rolę przystani. Zdecyduj się na wakacje w Międzyzdrojach i naszym hotelu, a atrakcji na pewno nikomu nie zabraknie!

gabinetfigur-wosko

Gabinet Figur woskowych

Gabinet Figur Woskowych znajduje się w samym centrum Międzyzdrojów, przy ul. Bohaterów Warszawy 19, bardzo blisko molo. Jest to idealne miejsce na wycieczkę dla Rodzin z dziećmi. Muzeum figur woskowych jest najstarszym tego typu miejscem w Polsce, co tylko wzbogaca to miejsce o unikatową aurę. Warto wpaść tam w przerwie od plażowania czy spaceru po mieście i zrobić sobie zdjęcie z ulubionym bohaterem filmu lub bajki. Będzie to niesamowita pamiątka na całe życie.

gabinetfigur-wosko
alejagwiazd
alejagwiazd

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Jeżeli jesteś na wakacjach w Międzyzdrojach i nie odwiedziłeś jeszcze Alei gwiazd, to koniecznie musisz to zrobić! Pewnie słyszeliście o słynnym Festiwalu Gwiazd, który odbywa się u nas co roku na początku lipca. Na trasie Alei znajdują się odciski dłoni sławnych osób z branży filmowej oraz muzycznej. Zdjęcie z dłonią i podpisem swojego idola bądź idolki to świetna pamiątka z wakacji której każdy będzie zazdrościł! Wybierz się tam z Rodziną lub przyjaciółmi i wspólnie spędźcie czas przy dłoniach gwiazd. Od naszego hotelu dzieli Cię parę minut pieszo.

oceanarium
oceanarium

Oceanarium

Oceanarium w Międzyzdrojach jest stosunkowo nowym projektem i już teraz cieszy się ogromną popularnością. Położone jest kilka kroków od naszego hotelu przy promenadzie. W sezonie wakacji letnich, ten budynek o powierzchni około 3000 m2 odwiedzają setki turystów w różnym wieku. Można tam spotkać zwierzęta wodne z całego świata takie jak rekiny, kolorowe ryby z raf koralowych czy jesiotry. W trakcje zwiedzania turyści przechodzą przez 16 metrowy tunel wypełniony najróżniejszymi gatunkami ryb. Atrakcja taka jak ta przyciąga zarówno dzieci jak i dorosłych oraz nie tylko bawi, ale także i uczy.

planetarium

Planetarium

Planetarium jest bez wątpienia rozrywką jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną. Nasze planetarium znajduje się w samym sercu promenady na najwyższym piętrze Gabinetu Figur Woskowych, zaledwie 250 metrów od naszego hotelu. Jeżeli szukasz nowych, niespotykanych dotąd wrażeń to koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Dzięki swoim niezwykłym pokazom, Planetarium zabiera swoich odwiedzających w podróż po najdalszych zakątkach naszej galaktyki i pozwala zaglądać w gwiazdy. Daj się ponieść podróży po Drodze Mlecznej wraz z Planetarium w Międzyzdrojach.

planetarium
parkminiatur
parkminiatur

Park miniatur

Park miniatur jest jedną z atrakcji którą koniecznie trzeba w Międzyzdrojach zobaczyć. Zabierze Cię on w podróż dookoła Bałtyku. Podczas spaceru po wybrzeżu zwiedzisz granice wszystkich państw położonych wzdłuż morza bałtyckiego. Dla jeszcze lepszego efektu, znajdują się tak modele najciekawszych zabytków i latarni morskich z różnych krajów Europy. Park znajduje się na ul. Nowomyśliwskiej 98. Odwiedź to miejsce, a opuścisz je zarażony pasją do podróżowania. W sezonie letnim dojazd do parku jest bezpłatny dzięki melexom.

latarnia

Latarnia morska w Świnoujściu

Przebywając na wakacjach w naszym hotelu warto się również wybrać do sąsiedniego miasta Świnoujścia i zobaczyć tam piękną latarnie morską. Jest to najwyższa latarnia morska w Polsce i jedna z najwyższych na świecie i mierzy prawie 70 metrów! Po remoncie w 2000 roku znów jest otwarta dla zwiedzających więc koniecznie trzeba z tego skorzystać. Latarnia znajduje przed przeprawą promową Bielik.

latarnia
wikingowie
wikingowie

Festiwal Słowian i Wikingów

Jeżeli jesteś miłośnikiem historii i fascynuje Cię odgrywanie scen i wydarzeń historycznych to Festiwal Słowian i Wikingów jest dla Ciebie idealnym miejscem. Jest to jedna z największych tego typu imprez i naszej części Europy. Ponad 1000 uczestników; wojowników, rzemieślników muzyków i wiele innych, prezentuje historyczne realia wszystkich aspektów życia wikingów i Słowian. Co roku odwiedza to miejsce dziesiątki tysięcy turystów. Jeżeli lubisz historię i słowiańską kulturę, w tym roku musisz być jednym z nich. Festiwal odbywa się latem w Wolinie, ok 25km od Międzyzdrojów.

rowery

Trasa rowerowa

Dla osób lubiących wysiłek fizyczny i spragnionych zwiedzania nieznanych dotąd miejsc mamy coś nowego! Już teraz powstaje nowa, specjalnie do tego przystosowana droga rowerowa na trasie Międzyzdroje- Świnoujście. Jeżeli potrzebujesz rozprostować kości i odpocząć od palącego słońca na plaży, ta trasa pomoże Ci zaczerpnąć świeżego powietrza i zwiedzić okolice. Jest to świetny sposób na oderwanie się od zgiełku miasta i poczucia odrobiny adrenaliny, której każdy czasem potrzebuje.

rowery
zubry

Zagroda Pokazowa Żubrów

Zagroda Pokazowa Żubrów mieści się w Wolińskim Parku Narodowym i prowadzi swoją działalność już ponad 40 lat. Jest jednym z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji i Międzyzdrojach. W zagrodzie znajduję się żubry, jelenie, sarny i mają one do dyspozycji obszar o wielkości 20 hektarów. Turyści mogą obserwować te majestatyczne zwierzęta z tarasów widokowych położonych za ogrodzeniem. Dodatkowo Zagroda Pokazowa Żubrów jest położona na trasie zielonego szlaku turystycznego, co jeszcze bardziej przyciąga tam miłośników zwierząt i przyrody. Jeśli jesteś jednym z nich to koniecznie odwiedź to miejsce.

zubry
wydmy
wydmy

Wzgórze Gosań

Punkt widokowy- wzgórze Gosań jest położone 4 km od Międzyzdrojów w kierunku Wisełki. Jest to najwyższy punkt wolińskich klifów, na szczycie którego zlokalizowany jest punkt widokowy. Jest to świetne miejsce dla osób poszukujących mocny wrażeń i pięknych widoków. Z góry można podziwiać morze i piękną, długą plaże w naszym mieście. Widok zapiera dech w piersiach, a niesamowite wspomnienia i klimat miejsca pozostają na długie lata. Odwiedź to miejsce i przekonaj się sam.