Wczasy dla seniora nad morzem – czy warto?

 w Blog

Emerytura to czas zasłużonego odpoczynku i skupienia na zdrowiu i samopoczuciu. A nic tak dobrze nie przywraca sił witalnych, jak wyjazd na wczasy. Dlaczego seniorzy powinni regularnie wyjeżdżać na wczasy i jaki jest najlepszy kierunek wyjazdu?

Wczasy dla emerytów – dlaczego warto?

Mówi się, że emerytura to nasze najdłuższe wakacje. Niestety nie wszyscy seniorzy potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości po kilkudziesięciu latach pracy zawodowej. Do ich codzienności często wkrada się monotonia, brak motywacji czy nawet samotność. Każdy dodatkowy bodziec, na przykład w postaci wyjazdu, będzie więc zastrzykiem energii i dowodem, że emerytura też jest ciekawym i wartościowym etapem życia. Wyjazd może być także skutecznym lekiem na samotność – daje przecież możliwość poznania i przebywania z ludźmi w zbliżonym wieku, a więc z podobnymi doświadczeniami czy problemami.

Sanatorium czy wczasy?

Wyjazd dla seniora większości osób kojarzy się z sanatorium, przez co senior skupia się głównie na aspekcie problemów ze zdrowiem. Celem wyjazdu staje się więc próba podreperowania zdrowia, a niekoniecznie odpoczynek czy rozrywka. Jeżeli zdrowie na to pozwala, warto regularnie wybierać się jednak na wczasy, które dają przestrzeń na prawdziwy wypoczynek (mniej lub bardziej aktywny), przyjemności i integrację z innymi seniorami.

Wyjazd dla seniora nad morze

Polskie morze cieszy się wśród seniorów sporą popularnością. Głównie ze względu na swoją rozbudowaną infrastrukturę i przystępność niezależnie od pory roku i pogody. Pobyt nad morzem nie musi oznaczać jedynie leżenia na plaży i opalania się. Warto spróbować spacerów z kijkami czy gimnastyki na świeżym powietrzu. Ciekawą opcją jest również korzystanie z atrakcji miejscowych hoteli i resortów – stref  SPA z basenami i saunami.

Wyjazd nad morze korzystnie wpłynie również na zdrowie seniora. Ze względu na prozdrowotne właściwości powietrza – morski aerozol i dużą zawartość jodu. Szczególnie skorzystają osoby z chorobami tarczycy, układu krążenia, układu oddechowego, łuszczycą czy niskim ciśnieniem.

Wybierając wczasy dla seniora, warto skorzystać z dedykowanych pakietów, które często zawierają dodatkowe atrakcje, na przykład specjalne zabiegi i masaże lub konsultacje lekarskie. Taką ofertę pobytową znajdziesz w Hotelu Trofana – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Ostatnie wpisy