Jak spakować się nad morze – wakacyjny niezbędnik

 w Blog

Wakacje powinny być czasem odpoczynku i beztroski, dlatego warto odpowiednio się do nich przygotować. Oprócz zorganizowania noclegów czy transportu ważne jest również przemyślane pakowanie. Co zabrać ze sobą na wakacje nad morzem, by cieszyć się urlopem i w pełni wykorzystać ten czas?

Ubrania

Powinny być dopasowane do przewidywanej pogody. Trzeba jednak pamiętać, że pogoda nad morzem bywa kapryśna, dlatego warto zabrać ze sobą również cieplejsze ciuchy. Dobrze jest także spakować się z małym zapasem, w razie konieczności przebrania się.

Ochrona przeciwsłoneczna

To podstawa wakacji nad morzem. W twojej walizce nie powinno zabraknąć kremu z wysokim filtrem, okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją oraz kapelusza lub innego nakrycia głowy.

Akcesoria plażowe

Nie jest to punkt obowiązkowy, ale akcesoria plażowe z pewnością umilą pobyt nad morzem. O ile leżaki najczęściej można wypożyczyć w hotelu, o tyle warto zabrać ze sobą parawan, dmuchane materace, piłkę i gry plażowe, książki lub gazety do czytania.

Apteczka

Przyda się zwłaszcza wtedy, kiedy wiemy, że w pobliżu nie będzie żadnej większej miejscowości. Co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce? Środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i na przeziębienie, spray na owady i poparzenia słoneczne.

Dokumenty i pieniądze

Upewnij się, że masz przy sobie ważne dokumenty, takie jak paszport, dowód osobisty, prawo jazdy oraz karty płatnicze i gotówkę.

Lista rzeczy niezbędnych do zabrania na wakacje nad morzem okazuje się niezwykle długa. Będzie ona jeszcze dłuższa, jeśli na wakacje wybieramy się z dziećmi. Warto wtedy ułatwić sobie sprawę i wybrać hotel przyjazny rodzinom z dziećmi. W tego typu obiektach przygotowane są specjalne łóżeczka, pościel, krzesełka do karmienia, zabawki i inne udogodnienia dla najmłodszych, dzięki którym rodzice zaoszczędzą sporo miejsca w bagażu.

Ostatnie wpisy