Czy warto zabrać dzieci zimą nad morze – ferie zimowe w Międzyzdrojach

 w Blog

Choć dla niektórych tegoroczna przerwa zimowa jest już tylko wspomnieniem, niektórzy rodzice wciąż stoją przed decyzją – gdzie zabrać dzieci na ferie? Jeśli nie przemawiają do Was zatłoczone stoki narciarske i koniecznie chcecie wyrwać się z miasta, być może warto przyjechać zimą nad morze.

Zimowe ferie z dziećmi nad morzem

Nadmorskie miejscowości, kojarzą nam się raczej z wylegiwaniem się na plaży, opalaniem czy pływaniem w morzu. Wiele osób nie wie, że zimą nad morzem jest równie fajnie i nie brakuje tu atrakcji, dla tych mniej i bardziej aktywnych. Co można robić z dziećmi zimą nad morzem?

Jesienią i zimą nadmorskie powietrze jest najbogatsze w jod, a najwięcej jest go właśnie tuż przy brzegu. Jod jest niezwykle ważnym pierwiastkiem, który warto suplementować, zwłaszcza jeśli mieszkamy na południu Polski. Reguluje on prawidłową pracę tarczycy, która bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a także pozytywnie wpływa na rozwój układu nerwowego dzieci. O jodzie powinny również pamiętać kobiety w ciąży, ponieważ pierwiastek ten w dużej mierze wpływa na prawidłowy rozwój płodu.

Spędzajcie więc jak najwięcej czasu na plaży – spacerujcie, podziwiajcie okoliczności przyrody, które zimą są iście bajkowe. Można też jeździć na sankach, nartach biegowych, a nawet morsować. Morsować mogą również dzieci. Po aktywności na świeżym powietrzu na pewno zgłodniejecie, warto więc skorzystać z okazji bycia nad morzem i zjeść rybę. To właśnie tu jest najlepszy dostęp do świeżych ryb i owoców morza, bogatych w wiele cennych substancji odżywczych, np. kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Hotel SPA przyjazny dzieciom

Wybierając się zimą nad morze, warto zatrzymać się w hotelu z basenem i strefą SPA. To świetne urozmaicenie codziennych aktywności, zwłaszcza jeśli nie dopisze pogoda. Jacuzzi, sauny i masaże skutecznie rozgrzeją Was po aktywnym dniu na mroźnym nadmorskim powietrzu, pozytywnie wpłyną na Wasze zdrowie i samopoczucie. Czas spędzony w SPA będzie też cenną lekcją dla najmłodszych, że zatrzymanie się na moment i zadbanie o siebie i swój dobrostan jest niezwykle istotne na co dzień.

Niezapomniane ferie w Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach niezależnie od pory roku na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Oprócz pięknych szerokich plaż, odwiedzić możecie również Oceanarium, Kawczą Górę oraz Woliński Park Narodowy, a także zajrzeć na Molo i Promenadę Gwiazd.

Zachęcamy do zatrzymania się w Hotelu Trofana położonym zaledwie 250 metrów od plaży. Dla rodzin planujących ferie w Międzyzdrojach przygotowaliśmy wyjątkowy zimowy pakiet. W skład oferty wchodzi między innymi: bezpłatne korzystanie z bogatej strefy Wellness & SPA, atrakcyjne rabaty i aktywności dla najmłodszych.

Ostatnie wpisy