Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

 w Blog

Międzyzdroje obfitują w atrakcje turystyczne. Słyną z pięknych plaż (w tym plaży naturystów), najdłuższego betonowego mola oraz licznych kurortów. Zachwycają nie tylko nadmorskimi atrakcjami, można tam zobaczyć dużo więcej. Poniżej nasze propozycje.

Promenada Gwiazd

Obowiązkowy punkt na liście międzyzdrojowych atrakcji. Słynna aleja mieści w sobie ponad 200 odcisków dłoni największych gwiazd polskiej sceny kulturalnej. Każdy może porównać swoją dłoń z dłonią Daniela Olbrychskiego, Anny Dymnej, Cezarego Pazury i wielu, wielu innych.

Oprócz odcisków dłoni w okolicy znajdziemy również rzeźby słynnych polskich artystów. Mieści się tu m.in. ławeczka Ireny Jarockiej i Gustawa Holoubka, a także pomnik Jana Machulskiego.

Woliński Park Narodowy

Miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają przyrodę, a w naturze czują się jak ryba w wodzie. Woliński Park Narodowy zachwyca mnogością fauny i flory, szczególnie gatunków rzadkich. Znajdziemy tutaj ponad 230 gatunków ptaków, w tym pięknego orła bielika, wodniczkę czy muchówkę małą. Na terenie parku mieszkają również bobry, wydry, żaby śmieszki, a także foki szare — choć te ostatnie nie pojawiają się zbyt często.

Parom z pewnością spodobają się romantyczne punkty widokowe, takie jak wzgórze zielonka oraz piaskowa góra, z której widok rozpościera się na jezioro turkusowe.

Punkty widokowe

W czasie urlopu w Międzyzdrojach warto odwiedzić również dwa charakterystyczne punkty widokowe — Kawczą Górę i Gosań. Kawcza Góra słynie z najdłuższych i najwyższych drewnianych schodów znajdujących się nad polskim morzem, dzięki którym można dostać się na sam szczyt, podziwiając stamtąd panoramę Bałtyku. Gosań zaś to najwyższe nad polskim wybrzeżem wzgórze, którego wysokość sięga 95 m n.p.m. Droga na nie jest dość stroma, ale warto pokusić się o wdrapanie na szczyt — widoki zrekompensują włożony we wspinaczkę wysiłek.

Muzea w Międzyzdrojach

Nie każdy będzie chciał skorzystać z tej atrakcji, jednak są to miejsca charakterystyczne dla Międzyzdrojów. Dużo większe i z pewnością ciekawsze dla dzieci będzie Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. W 5 salach wystawowych możemy przypatrywać się florze i faunie wyspy Wolińskiej. A tuż przy wejściu do parku znajduje się Plac Przyrodniczy, porośnięty robiącym wrażenie starodrzewem.

To mniejsze, to Muzeum Muszli i Minerałów. Charakteryzuje je kameralność i nietypowość. Mieści się tutaj kopia bursztynu Burma Amber, muszla Wenus, a także wiele innych ciekawych eksponatów.

Ostatnie wpisy