Aktywny wypoczynek nad morzem – nasze propozycje

 w Blog

Wielu osobom urlop nad morzem kojarzy się z jedynie z wylegiwaniem się na plaży i opalaniem. Nie oznacza to wcale, że ci bardziej aktywni nie znajdą tu nic dla siebie. Wręcz przeciwnie! Morze, plaża i okoliczne lasy dają mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku. Co poza opalaniem można robić na plaży i dlaczego warto włączyć te propozycje do swoich wakacyjnych planów?

Korzyści płynące z aktywnego wypoczynku nad morzem

Pobyt nad morzem niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia – zwłaszcza jeśli połączymy go z aktywnością fizyczną. Nadmorski mikroklimat świetnie wpływa na nasze drogi oddechowe, poprawia naszą wydolność i odporność. Z kolei piękne okoliczności przyrody, cisza, spokój i trochę ruchu obniżają poziom stresu i pozwalają naszym głowom porządnie odpocząć. Bardzo szybko zauważysz też, że o wiele lepiej śpisz, masz więcej energii i znacznie lepszy humor.

Propozycje aktywnego wypoczynku nad morzem

Kitesurfing i windsurfing – wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, by móc cieszyć się sportami wodnymi. W wielu polskich nadmorskich miejscowościach panują odpowiednie do tego warunki. Nie musisz jednak wcale ograniczać się do aktywności w wodzie. Urlop nad morzem to także:

– Wycieczki rowerowe – Jeśli jesteś fanem dwóch kółek, to mamy świetną wiadomość! Nadmorskie kurorty słyną z długich, malowniczych i dobrze utrzymanych tras rowerowych. Nie masz możliwości zabrania na urlop swojego roweru? Nic straconego! Na miejscu na pewno znajdziesz wiele wypożyczalni.

– Spacery i nordic walking, bieganie – Nad morzem nie brakuje również fantastycznych tras pieszych idealnych do biegania, spacerowania czy bardzo popularnego nordic walkingu. Biegać i spacerować można zarówno na trasach leśnych, jak i brzegiem morza.

– Joga na plaży – Joga to nie tylko relaks i rozciąganie. Niektóre jej rodzaje potrafią naprawdę porządnie zmęczyć! Niezależnie od tego czy wolisz jogę statyczną, czy dynamiczną, warto spróbować praktyki na plaży – zwłaszcza przy wschodzie lub zachodzie słońca.

Co robić nad morzem w niepogodę?

Mówi się, że nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Jeśli jednak niepogoda skutecznie zniechęca Cię do wypoczynku na zewnątrz, warto wykorzystać okazję i wybrać się do hotelowego SPA. Tutaj również można aktywnie spędzać czas – na przykład w basenie. Zachęcamy również do regeneracji w saunie lub podczas masażu czy zabiegu pielęgnacyjnego.

Ostatnie wpisy