5 pomysłów na integrację pracowników

 w Blog

Zgrany zespół ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Przyjazna atmosfera zwiększa motywację do wykonywania obowiązków i poprawia efektywność pracy. Przełożeni stosują więc różne metody, aby budować morale w zespole. Jednym z nich są imprezy integracyjne. W jaki sposób je zorganizować? Zerknij na nasze pomysły.

Imprezy weekendowe

Najczęściej organizowane w hotelach uplasowanych w malowniczej okolicy — nad morzem czy w górach, i do tego nieco dalej od siedziby firmy. To wydarzenia, które idealnie sprawdzą się zarówno dla małych, jak i większych zespołów. Organizując je w hotelu, masz możliwość wynajęcia sporej sali konferencyjnej oraz rezerwacji noclegów, dbając w ten sposób o komfort psychiczny swoich pracowników.

Decydując się na integrację w hotelu Trofana, dajesz uczestnikom możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji, takich jak spacer po nadmorskiej plaży, zlokalizowanej 250 m od obiektu, basenu, pola tenisowego czy nordic walking.

Szkolenia

To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Do ich organizacji wystarczy duża sala. Najczęściej pracodawcy decydują się na szkolenia motywacyjne, wspierające komunikację lub też treningi radzenia sobie ze stresem.

W połączeniu ze znakomitą kuchnią i noclegiem integracja w formie szkoleń przyniesie pracownikom i firmie wiele korzyści — poprawi relacje, zwiększy produktywność i uwolni kreatywność w zespole.

Gry i zabawy

Planszówki czy quiz znajomości o firmie zorganizowane w przestronnej sali to doskonały sposób integracji dla zespołów, które na co dzień pracują w domowym zaciszu i nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. To rozwiązania, które pozwolą pracownikom na oderwanie się od codzienności i naładowanie akumulatorów.

Możesz też pójść o krok dalej i zorganizować integrację na polu golfowym. Nietuzinkowość tego pomysłu oraz jego dostosowanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych z pewnością przypadnie do gustu pracownikom. A już na pewno ich zaskoczy.

Integracja w SPA

Zespoły męskie może nie spojrzą na tę formę z aprobatą, ale Paniom w firmie na pewno się spodoba. Dzień lub wieczór w strefie Wellness & SPA w hotelu odpręży ciało i umysł, rozładuje emocje i zniweluje stres. Możesz dać pracownikom ogromne możliwości wyboru zabiegów — od strefy basenowej, przez sauny, grotę lodową, aż po wyciszające i aromaterapeutyczne masaże.

Wieczór integracyjny

Klasycznie, ale z klasą. Rezerwując dużą salę bankietową, masz możliwość organizacji integracji nawet w przypadku większych zespołów. Doskonała kuchnia oraz wygodne pokoje hotelowe sprawią, że pracownicy będą mieli ogromną przestrzeń do rozmów i relaksu. A rano czekać na nich będzie aromatyczna kawa, która pozwoli szybko wkroczyć w kolejny dzień.

W hotelu Trofana oferujemy możliwość wynajęcia ogromnej sali bankietowej na ponad 200 osób. Proponujemy też 4 różnorodne pakiety w zależności od indywidualnych potrzeb — również te z opcją cateringu.

Ostatnie wpisy