Nasz Hotel znajduje się w pięknym, nadmorskim mieście – Międzyzdrojach. Jest to niezwykle ciekawe miejsce z wieloma atrakcjami zarówno w samej miejscowości, jak i jej okolicach. Odwiedzając nasz Hotel w celach turystycznych, warto zaplanować wycieczki, które z pewnością będą stanowić niezapomniane przeżycie z wyjazdu. Chcąc dla naszych Gości jak najlepiej, przygotowaliśmy krótki przewodnik i najważniejsze punkty w Międzyzdrojach, które są warte odwiedzenia. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi pomysłami na spędzenie ciekawego czasu nad morzem, nawet gdy pogoda nie będzie sprzyjać!

molo po deszczu
1. Plaża i molo

Piękna o każdej porze roku piaszczysta plaża w Międzyzdrojach zaskakuje każdego swoim nietypowym układem. Nie jest szeroka, natomiast jej górzyste otoczenie wpływa na zadowolenie osób spacerujących lub odpoczywających na plaży. Osobom doceniającym piękno natury z pewnością spodoba się spacer pomostem o długości sięgającej 400 metrów wgłąb Morza Bałtyckiego.

Atrakcje w okolicy - Wolinski Park Narodowy
2. Woliński Park Narodowy

Położony na wyspie Wolin rezerwat skupiający najpiękniejsze dary natury, poczynając od rzadkich gatunków zwierząt, przez wyjątkowe rośliny, aż po nietypowe wodne i górskie widoki. Woliński Park Narodowy jest idealnym miejscem dla osób, które marzą o bezpośrednim kontakcie z naturą. W Parku znajdują się specjalnie wydzielone szlaki turystyczne, których przeprawa z pewnością okaże się fantastyczną przygodą.

Atrakcje w okolicy - Aleja gwiazd
3. Promenada Gwiazd (Aleja Gwiazd)

Poczynając od 1996 roku, po dziś dzień, znane osobistości polskiej sceny kulturalnej pozostawiają odcisk swojej dłoni na Promenadzie Gwiazd znajdującej się w Międzyzdrojach. Jest to wyjątkowe skupisko odcisków dłoni pozostawionych na płytach, stanowiących swego rodzaju dzieło sztuki i dorobek kulturalny. Przejście Aleją Gwiazd będzie niosło ze sobą pozytywne emocje, a niekiedy wartościowe refleksje.

Atrakcje w okolicy - Gabinet figur woskowych
4. Gabinet Figur Woskowych

Po obejrzeniu rzeczywistych odcisków dłoni gwiazd, czas na spotkanie oko w oko z…figurami woskowymi przedstawiającymi sylwetki znanych postaci. W Gabinecie Figur Woskowych można spotkać się z niemal setką figur, wśród których znajdują się znane i ważne postacie, jak: papież Jan Paweł II, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, malarz Salvador Dali czy aktorka Angelina Jolie. Polecamy zarówno dużym, jak i małym!

Atrakcje w okolicy - Planetarium
5. Planetarium

W obecnych czasach zastosowanie innowacyjnych technologii pozwala na wyświetlenie wyjątkowych obrazów – już nie tylko rozgwieżdżonego nieba i ruchu planet, ale także całej Drogi Mlecznej, Układu Słonecznego czy wybranej galaktyki. Planetarium jest miejscem godnym polecenia. Zachęcamy do odbycia wyjątkowej podróży kosmicznej na terenach nieskończonego Wszechświata.

Atrakcje w okolicy - Kaplica Stella Matutina
6. Kaplica Stella Matutina

W Międzyzdrojach znajduje się rzymsko-katolicka Kaplica Stella Matutina, znana dawniej jako Katholische Kapelle Stella Matutina, która została wybudowana w 1902 roku. To miejsce z pewnością zachwyci podróżników lubiących odwiedzać zabytki oraz budowle sakralne. Kaplica znajduje się na ulicy Krótkiej. Do wejścia prowadzą urokliwe schodki, dlatego wycieczka do kaplicy może okazać się równie interesującą przygodą.

Mamy nadzieję, że nasz zwięzły przewodnik pomoże w zaplanowaniu wyjątkowych wakacji w Międzyzdrojach. W razie jakichkolwiek pytań służymy radą.